SV Slavonija
1.Dragan Batini�, 2. Goran Peri�, 4. Velibor Martinovi�, 5. Kapetan Ilija Beki�, 6. Marko Perkuni�, 7. Anto Perkuni�, 8. Marko Baji�, 9. Igor Ivan�evi�, 10. �eljko Andri�i�, 11. Ivan Brni�, 12. Tomislav Ivankovi�, 13. Slavko Grgi�, 14. Slavko Mamuzi�, 15. Marijan Oluji�, 16. Milenko Baji�

FC Bethlehem
1.Diego Morena, 2. Tim Gaeggeler, 3. Dominik Osmann, 4. Dominic Nissille,5. Alexnder Cheropoulos, 8. Kapetan Thomas Kaenel,9. Julian Nyderger, 10. Bernhard Wyss,11. Bruno Pedro-MOniz, 12. Thomas Muehleim, 13. Daniel Beljean, 14. Fernardo Fernandes, 16. Michael Egli, 18. Michael Kaenel

Derby kola, trenutno drugoplasirana mom�ad SV Slavonije iz Berna ugostila prvoplasiranu mom�ad FC Bethlehem. Susret je po�eo u 17.00 sati,vrijeme obla�no, teren idealan za igru. Prvih pet -�est minuta je pro�ao u izjedna�enoj igri, dok su Slavonci poku�avali organizirano preuzeti igru na sredini terena gosti su se zadovoljavali pravovremenim poku�ajima presjecanja orgnanizacije napada i brzim kontranapadima. Nakon jedne gre�ke brani�a SV Slavonije kapetan mom�adi FC Bethlehema uspjeva presje�i napad i izlazi sam pred golmana doma�ih koji u zadnjem trenutku otklanja opasnost od gola. Samo dvije minute poslije Slavonci uzvra�aju preko Ante Perkuni�a koji precizno uba�enu loptu zahvata glavnom i �alje tik pored vratnice.
U dvadesetoj minuti ponovo gre�ka obrane doma�ih, nakon lo�eg dodavanja od strane golmana Dragana Batini�a prema kapetanu SV Slavonije Iliji Beki�u , loptu presjeca napada� gostiju i bez ve�ih problema �alje u gol, 1-0 za goste. Gre�ke srednjeg veznog reda i zadnje linije obrane doma�ih postaju sve u�estalije i gosti bivaju sve slobodniji u jednoj takvoj situaciji desni brani� Slavko Grgi�, da bi sprije�io brzog napada�a gostiju vrlo o�tro uklizava u noge i zaslu�no zaprima prvi �uti karton. Slavonci nisu imali rije�enja za brze, mlade protivni�ke igra�e, u 39-oj minuti ponovo gre�ka obrane,brzi kontra napad gostiju, jak udarac Dominica Nissillea Batini� brani ali odbijenu loptu prihva�a Bruno Pedro-Moniz i sa dva metra posti�e i drugi zgoditak za goste, 2-0.
U drugom dijelu trener Ivan Brni� reagira iz igre izvodi Slavka Mamuzi�a a njegovo mjesto preuzima mladi Tomislav Ivankovi�. Igra Slavonaca dobiva na kvaliteti i u prvih petnaest minuta drugog dijela nedostajalo je samo sportske sre�e da lopta nije na�la put u mre�u gostiju. U prvoj prilici Slavko Grgi� odli�no upo�ljava Ivana Brni�a kojem udarac zaustavlja golman gostiju, Diego Morena . Samo dva minuta poslije Marko Baji� sa nekih 20 metara upu�uje precizan udarac u donji desni kut vratnice ali i ovoga puta Moreno na visini zadatka. A kako to obi�no biva nakon niza neiskori�tenih prilika gosti uzvra�aju preko raspolo�enog Pedro-Moniza, jak udarac na sre�u zaustavlja aluminijska vratnica. Nervoza kod Slavonaca uzima sve vi�e i vi�e maha i u 20-oj minuti Anto Perkuni� zbog prigovora zaprima �uti karton, tri minuta poslije i Julian Nyderger, zbog o�trog prekr�aja zaprima i prvi �uti za gostuju�u mom�ad, isti igra� minutu poslije napu�ta teren , gosti poja�avaju obranu ulazi brani�, Tim Gaeggeler, �ini se da su gosti zadovoljni postignutim rezultatom. U 28-oj minuti kapetan SV Slavonije Ilija Beki� zaprima �uti karton zbog prigovora a prekid susreta iskori�ten je za drugu izmjenu na mjesto Ivana Brni�a ulazi iskusni Marijan Oluji�. U 34-oj minuti Slavonci propu�taju najidealniju priliku za smanjenje vodstva ali mladi Marko Baji� u bliskom susretu sa golmanom gostiju neuspjeva u poku�aju da varkom tjela prevari golama, koji izbacuje loptu daleko u zadnji red obrane slavonaca gdje napada� gostiju kapetan Thomas Kaenel, usamljen ispred golama Dragana Batini�a ali i ovoga puta odli�na reakcija i Batini� otklanja opasnost od gola. 38-a minuta, hladan tu� za doma�ine ponovljena slika iz prvog dijela susreta B. Wyss krade loptu brani�u Slavonije i posti�e tre�i zgoditak , 3-0. I kada su svi o�ekivali da je sve gotovo zadnjih 6 minuta postaju pravi horor za goste, prvo Slavko Grgi� dubokom loptom upo�ljava usamljenog Marka Baji�a, koji smanjuje na 3-1 a u slijede�em napadu isti igra� upo�ljava Antu Perkuni�a koji lukavim potezom produ�uje loptu pored nemo�nog golmana gostiju, i smanjuje razulat na 3-2. Vrijeme je ve� isticalo i u zadnjem napadu Slavonci dolaze preko mladog Tomislava Ivankovi�a u priliku da poravnaju rezultat, Tomislav dobro zaprima loptu i iz okreta sa nekih 8 metara puca ravno u ruke Diega Morena.
U derby kola slavila je mlada mom�ad FC Bethlehema ali �estitke i mom�adi SV Slavonije koji su posebno u drugom dijelu pokazali da su zaslu�no drugi na ljestvici.

Pripremio: M. G.