Bernski YB hrvatskog trenera Vladimira Petkovi�a nakon dana�nje pobjede definitivno u utrci za prvaka �vicarske!

Luzern 15.02.2009. Iako je po�etak utakmice najavio pobjedu doma�ina koji su ve� u 18-oj minuti imali vodstvo od 2-0, na kraju se sre�a okrenula Bernerima. Deset minuta nakon drugog zgoditka FC Luzerna mladi Hochstrasser vra�a YB u igru zgoditkom i smanjenjem rezulatata na 2 -1. U nastavku susreta FC Luzern ima i dalje vi�e od igre i samo je sre�a htjela da YB ne zaprimi jo� najmanje dva, tri zgoditka.�

U drugom dijelu nastavak pri�e iz prvog dijela, ali nakon 79. minute, kada sudac Studer nasjeda na provokaciju prekr�aja u �esnaestercu doma�ina i dosu�uje nepostoje�i jedanaesterac nad Raimondiem, doma�ini izprovocirani nepravednim jedanaestercem ne uspjevaju sti�ati emocije te su �ak i gledaoci po�eli bacati snje�ne "lopte" na suce, a Vergara nasjeda provokaciji Hochstrassera kojeg udara glavom i dobiva crveni karton. Siguran strijelac Raimondi i rezultat je 2-2.

A onda na scenu stupa bernski Joker Doubia, koji je i u pro�loj utakmici u zadnjih 5 minuta donio pobjedu YB-u nad FC Baselom, te i ovaj puta poga�a u 90-oj minuti i donosi YB-u pobjedu od 3 - 2 i vrijedna tri boda.

Zgoditci: 11. Frimpong 1:0, 18. Paiva 2:0, 28. Hochstrasser 2:1, 79. Raimondi (jedanaesterac) 2:2, 90. Doumbia 2:3.

FC Luzern: Zibung; Lambert, Roland Schwegler, Vergara, Lustenberger; Scarione, Etter, Chiumiento (85. Kukeli); Frimpong (61. Tchouga), Paiva (80. Lukmon), Ferreira.

YB Bern: W�lfli; Portillo, Ghezal, Affolter; Christian Schwegler, Hochstrasser, Yapi, Raimondi; Varela (88. Degen), Schneuwly (77. Schneuwly), Regazzoni (62. H�berli).

U drugoj utakmici FC Basel nije uspio na doma�em terenu pobjediti FC GC i time samo s �jedim bodom "bje�i" BSC YB-u, a ju�era�njim remijem FC Zuerich topi prednost od 8 na �est bodova, resp. 5 nad FC Baselom i BSC YB-om.