Hrvatski Portal u �vicarskoj
Home Doga�aji Forum Linkovi Tvrtke Sport Putovanja Turizam

Seniori Promotion - Skupina 1 – 12. kolo – 08.05.2009

Pocrvenili Luka�ek i Vasilj NK Croatia Zürich Seniori – Grasshopper Club Zürich 5:2 (3:0)

Zürich-Altstetten, Igralište: Sportanlage Juchhof 1 Gledatelja: 80

Strijelci: 1:0  Karlo Ivanuš (4. min.), 2:0 Karlo Ivanuš (30. min.), 3:0 �eljko Brunovi� (39 min.); 3:1 Martin Rueda (52. min.); 4:1 Marijo Vasilj (55. min.), 4:2 Roberto Di Stefano (78. min.), 5:2 �eljko Brunovi� (80. min.)

NK Croatia Zürich Seniori: Davor Plazibat, Mato Grgi�, Mate Sušnja, Ivo Luci�, Ivica Pranji�, Stipe Kelava, Rudi Luka�ek, Mario Vasilj, Mato Lubina, Karlo Ivanuš i �eljko Brunovi�

Trener igra�: Ivo Luci�

Zürich – No�na utakmica izme�u Grasshopper Cluba Zürich i doma�e Croatije u promotion ligi - nije to bio „crni petak“, 13-og u mjesecu, nego još neugodniji, nazovimo ga „crveni petak“, 15. svibnja i ostat �e u sje�anju na dva isklju�enja pocrvenjelih Croatinih nogometaša.

Rudolf Luka�ek je igrao od prve minute i htio je puno pokazati na terenu, no napravio je dva faula i za to zaradio dva �uta kartona što povla�i automatski crveni karton pa je morao napustiti igru u 75. minuti. To se isto dogodilo i iskusnom Mariju Vasilju te je i on napustio igru u 79. min., a dodajmo tome povrjedu dvostrukog strijelca Karla Ivanuša koji je izišao iz igre u 60 minuti. Croatia je bez rezervne klupe igrala s tri igra�a manje, protiv protivnika koji se poja�ao za ovu utakmicu internacionalcima Martinom Ruedom i Richardom Bauerom kako bi osvojili va�ne bodove za opstanak u ligi.

Karlo Ivanuš

Seniori Croatije dok su bili kompletni davali su ton igri i lako dolazili u poziciju za postizanjem golova, što je pokazalo i rano vodstvo ve� u 4. minuti Karla Ivanuša na asistenciju Rudolfa Luka�eka za 1:0. Potom opet Karlo Ivanuš na asistenciju Ive Luci�a za 2:0. �eljko Brunovi� posti�e gol na asistenciju Karla Ivanuša za 3:0.

Mato Grgi�, kapetan Croatije

Igra�i Grasshoppera smanjuju rezultat na 3:1 preko Internacionalca Martina Ruede slobodnom udarcem s oko 20 metera. Mario Vasilj posti�e pogodak na asistenciju �eljka Brunovi�a i vodstvo Croatie je velikih 4:1. Zatim Grasshopper smanjuje ponovo na 4:2 preko Roberta Di Stefana. Zadnji gol na utakmici i najljepši posti�e �eljko Brunovi� udarcem s preko 30 metara na asistenciju Mate Grgi�a za kona�ni rezultat utakmice. Sudac Gnombleron pokazao je puno �utih kartona na utakmici i nije imao jednaki kriterij za Croatiju i za veliki klub Grasshopper. Imao je dvije mjere kada su bili prekršaji. Ovom serijom pobjeda Croatia je došla na drugu poziciju s 22 boda iza FC Pfäffikona. Istakli su se sljede�i igra�i: Karlo Ivanuš, �eljko Brunovi�, Mario Vasilj, Mato Grgi�.

Poslije završene utakmice i pobjede nad velikim protivnikom GC-om seniori Croatie su proslavili pobjedu u Urdorfu u gara�i kapetana mom�adi Mate Grgi�a uz roštilj i doma�e specijalitete sve do jutarnjih sati uz glazbu.