NK Croatia nadigrala FC Unterstrass u kup utakmici

NK Croatia 1 (4.) - Unterstrass ZH (2.)  2-1

NK Croatia: Jurki�, Raji� Bruno, Vukadin, Drmi�, Zrno, Spaji�, Raji� Boris, Pudi� (od 55. min. Peji�), Kafadar, Grgi�, Sre�ko Pavlovi� (od 80. min Danijel Komin)

Trener: Robert �uri�, pomo�ni trener: Robert Toni�

Zgoditci za Croatiju: 28. min. 1-0 Spaji�, 40. min. 2-0 Spaji�, 44 min. 2-1

Mario Spaji� s dva pogotka riješio utakmicu
Zürich - Nakon uspješnih priprema odra�enih u domovini, NK Croatia je na svom terenu do�ekala drugoligašku mom�ad FC Unterstrass, koja se trenutno nalazi na tre�em mjestu.
Ova utakmica je za NK Croatiu bila vrlo va�na, jer se tu mogla odmjeriti prava spremnost, koja je postignuta na pripremama. Za NK Croatiu je prvi puta zaigrao novi igra� Mladen Kafadar, koji je novo poja�anje NK Croatie, a vjerojatno ne i posljednje.

NK Croatia je u utakmicu krenula napada�ki, bez straha i samouvjereno. Protivni�ka ekipa nije imala puno prostora za igru, a dodiri s loptom nisu im bili �esti, jer je NK Croatia �estoko napadala. Nekoliko puta na samom po�etku utakmice igra�i Croatie tukli su na protivni�ka vrata, ali nije ostvaren �eljeni pogodak sve dok u 28. minuti Mario Spaji� nije pobjegao obrani FC Unterstrassa i preciznim udarcem postigao zaslu�eni pogodak za 1:0. Taj pogodak za vodstvo izazvao je buru oduševljenja skoro dvjesto gledatelja mahom �lanova i prijatelja NK Croatie.

NK Croatia je i dalje igrala kompaktno i napadima se pokušavalo do�i do još kojeg pogotka, kako bi se osigurao rezultat, a protivnik je napade dobro odbijao sve do 40. minute, kada Spaji� opet prolazi šuplju obranu FC Untersrassa i prolazi pored samog vratara te poga�a u prazna vrata za 2:0.

FC Unterstrass se nije predao i pokušao je do�i do pogotka, što im je i pošlo za rukom u 44. minuti kod izvo�enja kornera. Komešanje pred vratima Marka Jurki�a i gosti uspijevaju ugurati loptu u mre�u za 2:1.

Obrana NK Croatie je ina�e dobro odbijala sve napade protivnika, a naj�eš�e se to doga�alo na sredini terena, tako da se mo�e re�i da je obrana dobro radila svoj posao.

Drugo poluvrijeme bez promjena
U drugom dijelu nastavilo se s intenzivnom igrom obje ekipe, ali to nije donijelo promjene kod rezultata utakmice. Igralo se �estoko i sudac je morao podijeliti dosta �utih kartona, a i jedan crveni, ve�inu ih je dobila ekipa FC Untersrassa.

NK Croatia je imala još nekoliko dobrih udaraca na vrata protivnika, ali lopta nije htjela više u mre�u. NK Croatia je ovom pobjedom ostvarila dobar rezultat što je vodi u �etvrtfinale kupa Rene Faigle.

Utakmicu je pratio kompletan UO NK Croatie, a nazo�an je bio i gospodin Ivica Duspari� predsjednik Udruge hrvatskih klubova u Švicarskoj, kojemu se svidjela igra NK Croatie.

UO NK Croatia se zahvaljuje svim navija�ima na posjeti i odli�nom navijanju, unato� lošim vremenskim uvjetima i ujedno...