NK Croatia Z�rich pet kola prije kraja prvenstva

Igrali su:
Mladen �utuni�, Vedran Zrno, Stanislav Bla�anovi�, Danijel Peji�, Jean Pierre Jerkovi�, Igor Pavlovi�, Sre�ko Pavlovi�, Filip Pudi�, Mario Papi�, Stipe Kelava, Petar Grgi�, Ivan Drmi�, Bruno Raji�, Boris Raji�, Mato Lubina, Marko Jurki�.

Ozlije�eni: Ante Vukadin, Mario Spaji�.

Trener Robert �uri�, pomo�ni trener Robert Toni�.

Po obla�nom vremenu uz mali broj vjernih navija�a, NK Croatia je odigrala jednu vrlo va�nu utakmicu, koja je zna�ila osiguravanje prvog mjesta u skupini, pet kola prije kraja prvenstva i u tome su uspjeli!

FC Galatasaray je bio vrlo te�ak protivnik, ali je pokleknuo ve� u prvom poluvremenu. U prvim minutama igre NK Croatia je imala priliku da povede, ali lopta nije ušla u mre�u sve do 6. minute igre, kada Sre�ko Pavlovi� posti�e pogodak. U 8. minuti i gostima se pru�a prilika, ali je nisu realizirali. U 11. minuti NK Croatia povisuje preko Jerkovi�a na 0:2, koji naba�enu loptu Bla�anovi�a, glavom posprema u mre�u. U 20. minuti gosti opet propuštaju priliku za postizanje pogotka na sre�u Croatie. U 33. minuti Stanislav Bla�anovi� posti�e pogodak za 0:3 iz kuta. Protivnik je bio nemo�an pred napadom igra�a Croatie. Pred sam kraj prvog poluvremena u 45. min. Petar Grgi� topovskim udarom puca prema vratima protivnika i poga�a za 0:4.

U drugom poluvremenu je NK Croatia igrala smireno, jer je razultat bio povoljan, ali se ipak pokušavalo do�i do pogotka. Turci su ve� u prvom dijelu pravili dosta prekršaja, a nastavili su i u drugom. NK Croatia je imala nekoliko dobrih prilika, ali nisu bile realizirane. I dok se polako �ekao kraj utakmice u 88. minuti Stipe Kelava prolazi obranu Galatasaraya i matira bespomo�nog vratara za rezultat 0:5. Niti tu nije bio kraj pogocima, to�no minut prije kraja Mario Papi� posti�e pogodak za kona�nih 0:6 za NK Croatiu i slavlje je moglo po�eti. Igra�i i trener su ovu pobjedu i ulazak u tre�u ligu proslavili šampanjcem. Dru�enje se kasnije nastavilo u baru Maxstore.

Trener Robert �uri� je prezadovoljan rezultatom i dosadašnjom igrom kompletne ekipe. Zahvalio se svim igra�ima na dobroj igri i po�rtvovnosti.

Upravni odbor NK Croatia se tako�er zahvaljuje trenerima Robertu �uri�u i Robertu Toni�u te cijeloj ekipi na ovom odli�nom rezultatu i ve� sada �eli puno sre�e i uspjeha u tre�oj ligi u koju NK Croatia i ovi de�ki ulaze zaslu�eno, jer su pokazali da znaju igrati nogomet i da se mogu nositi sa svakim protivnikom, pa i iz druge lige.

Još jednom iskrene �estitke svima zaslu�nima i veliko hvala! Hvala ide i na vjerne navija�e, koji po dobrom i po lošem vremenu prate naše igra�e iz pobjede u pobjedu!